fbpx
Meme
Estetiği

Meme Estetiğine Dair Herşey

Hoşgeldiniz. Meme estetiği nedir, ne demektir, kadın-erkekler hangi durumlarda estetik göğüs operasyonlarına başvurulabilir, fiyatları ne kadar, ameliyat öncesi ve sonrası tüm süreçler, sıkça sorulan sorular ve Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın yazılı-videolu cevapları hepsi bu sayfada ve sizler için hazırlandı.

Meme Büyütme Estetiği Nedir?
Küçük memelere sahip kadınların implant (silikon - protez)...

Meme Küçültme Estetiği Nedir?
Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanları tarafından...

Meme Dikleştirme Estetiği Nedir?
Tıp literatöründe Mastopexy olarak bilinen bu estetik cerrahi...

Meme Ucu Estetiği Nedir?
Kadınların meme ucu, meme başı ve çevresindeki kahverengi...

Meme Asimetrisi Nedir?
Memelerde doğumsal, gelişimsel bozukluklar, hamilelik...

Tüberöz Meme Nedir?
Tüberöz-Tübüler göğüs ameliyatları konik meme...

Meme Onarımı (Rekonstrüksiyonu) Nedir?
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorlar tarafından meme kanseri...

Videolarla Meme Estetiği

Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın Anlatımıyla 28 Video Soru - Cevap

Meme Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Estetik kliniği, hastane, özel tedavi merkezi vb. gibi Türkiye'deki resmi sağlık kuruluşlarının web sitelerinde meme estetiği fiyatlarını paylaşmaları T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı kanun ve genelgeyle yasaklamıştır. Fiyatlarla ilgili güncel bilgileri almak için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

☑ Telefon: +90 212 257 1515 Pbx (Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00 arayabilirsiniz.)
☑ WhatsApp: +90 541 334 3484 (7/24 mesaj atabilirsiniz.)
☑ Ön Randevu Formu (Soru ilet seçeneğini kullanabilirsiniz.)
☑ info@sukruyazar.com (E-mail iletebilirsiniz.)
☑ Canlı Destek Hattı (Çevirimiçi durumlarında asistanlarına sorabilirsiniz.)
☑ İletişim (Bize ulaşın sayfasındaki iletişim formunu kullanarak taleplerinizi gönderebilirsiniz.)
☑ Adres (Harbiye Mah. Valikonağı Cad. Marmara Apt. No:16 Kat:1 D:2 P.K 34367 Nişantaşı - Şişli / İstanbul)

Meme Estetiği Sık Sorulanlar ve Cevapları

Estetik uygulama öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili sıkça sorulanlar ve cevapları

Meme estetiği ameliyatları öncesi muayene, sonrası hasta pansuman, kontrol ve takiplerini Nişantaşı'nda kendi kliniğimde yapıyorum. Tüm estetik ameliyatlarımı ise İstanbul - Acıbadem Maslak ya da Acibadem Altunizade hastanelerinde ifa ediyorum. Ancak bazı özel durumlar ve talepler sebebiyle başka hastanelerde de görev almaktayım.

Türkiye'de estetik ameliyatı yaptıran bireylerin resimlerinin dijital ortamlarda paylaşılması ve reklam amaçlı kullanılması kanunlarla yasaklanmıştır. Doktorlar ancak ameliyat resimlerinin çekilmesine ve bilimsel amaçlı paylaşılmasına dair resmi onam formunu imzalayan hastaların fotoğraflarını referans ederek gösterebilirler. Ameliyat öncesi ve sonrası süreçlerle ilgili çekilen fotoğraflar halka açık platformlarda, televizyon, gazete, dergi, web sitesi, e-mail, sosyal medya sayfaları, telefon, blog, makale ya da katalog vb. gibi mecralarda kullanılamaz.

Estetik meme ameliyatlarını "Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı" doktorlar yapar.

Herhangi resimde görülüp beğenilen bir meme her zaman yapılabilir ancak meme estetiği ameliyatlarında doğru olan hastanın yüz, vücut ve fiziki yapısına uygun olan memenin tasarlanmasıdır. Boyu 1.55 cm uzunluğunda olan bir hasta ile boyu 1.80 cm olan hasta için aynı estetik planlama yapılmamalıdır.

Cerrahi işlemlerde ameliyat izi kaçınılmazdır. Meme estetiği ameliyatı türüne göre hastadaki bu izler, kesi yapılan bölgelerde yani koltuk altı, meme başı etrafındaki koyu halkanın alt kısmında, memenin göğüs ile birleştiği kıvrım bölgesinin alt kısmında ya da göbek bölgesinde olur. Zamanla belli belirsiz bir hal alan estetik ameliyat dikişlerinin iyileşme durumu ise kişinin ameliyat olduğu yaşa, yaralarının iyileşme fizyolojisine, genetik fizik-dna yapısına ve cildinin özelliklerine göre değişebilir.

Dünyada yapılan tüm bilimsel çalışmalar, küçültme, büyütme ve dikleştirme gibi meme estetiği ameliyatlarının kadınların hamilelik dönemi sonrası süt kanallarını etkilemediğini ve emzirmeye engel olmadığını kanıtlamıştır. Örneğin meme büyütme estetiği işlemlerinde protez, meme kasının arkası-önü ya da subfasya denilen kas ve meme dokusu arasındaki fasya denilen ince bir zarın altına yerleştirilir. Bu işlemdeki her 3 durumda da silikon protezin meme bezleri, süt kanalları ve meme başının bulunduğu bölgeyle bağlantısı olmaz.

Not: Yakın zamanda bebek düşünülüyor ise gebelik ve sonrası emzirme süreçlerinde meme hacmi ve şeklinde önemli değişiklikler olabildiği için bu durum mutlaka hekimle paylaşılmalıdır.

Hastane ve steril ameliyathane şartlarında uygulanan meme estetiği operasyonları kendi iç dinamikleriyle ilgili hiçbir farklı hastalığa sebep vermez ve kanser riski yoktur.

Meme estetiği her mevsimde yaptırılabilir. Ancak Türkiye'de estetik meme ameliyatlarına kadınlar en çok kış aylarında başvuruyorlar. Bunun sebebi ise kış aylarında yapılan cerrahi uygulamaların tedavi ve iyileşme süreçlerinin yaz dönemine kadar tamamlanmasıdır.

 • Meme büyütme ameliyatı sonrası sarkma durumu:
  Meme boyutu belli ölçülerin üzerinde olan kadınlarda belli bir oranda meme dokusu korunduğu için uzun zaman sonra yaşla birlikte silikonun yeri değişmese de meme dokusu slikon üzerinden sarkabilir. Bu durum dikleştirme işlemleriyle düzeltilir.
 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrası sarkma durumu:
  Özellikle göğüs dikleştirme operasyonları sonrasında gelişebilecek hamilelik durumu, aşırı kilo kaybı ya da artışı gibi değişimler memelerde tekrar bir sarkmaya neden olabilmektedir. Bu nedenle meme büyütme, kaldırma ve toparlama gibi estetik ameliyatlar, uzman plastik cerrahi doktorlar tarafından çocuk yapmayı düşünmeyen ve vücut ağırlığı çok sık değişmeyen hastalara tavsiye edilmektedir.
 • Meme küçültme ameliyatı sonrası sarkma durumu:
  Estetik ameliyatlarla küçültülen memelerde sarkma sorunu hastanın ilerleyen yaşıyla birlikte aşırı kilo alıp vermesi nedeniyle vücut yapısındaki şiddetli değişmeler sonucunda nadiren görülebilmektedir.

Estetik ameliyatlar başarı oranı çok yüksek operasyonlardır. Ancak bazı hastalarda çok ender de olsa fizyolojik ve psikolojik komplikasyonlar oluşabilmektedir. Bunlar; hafif kanama, enfeksiyon, kapsül oluşumu, asimetri (göğüsler arasındaki boyut ve şekil farklılıkları), memelerin istenen büyüklükte olmaması, meme ve uçlarında geçici his kaybı, deformasyon, yara izleri, doku ölümleri gibi nadir olarak görülebilen komplikasyonlardır.

Bireylerin sağlığını, yaşam kalitesini ve psikolojisini olumsuz etkileyen tüm rahatsızlıklar tedavisi mümkünse tedavi edilmelidir.

Meme estetiği ameliyatlarında hastanın yeniden oluşturulacak memesinin boyutuna ya da şekline karar verilmeden önce vücut yağ oranları göz önünde bulundurulur. Özellikle küçültme ameliyatı için gelen hastaların göbek, bacak, kalça ve kol oranları analiz edilir. Eğer hastada aşırı kilo ya da obezite durumu varsa hastanın ameliyattan önce kilo vermesi önerilir.

Estetik meme ameliyatları özel tedavi kapsamında değerlendirilmektedir. SGK; Türkiye'de ilgili kanunlar kapsamında meme kanseri sonrası zaruri ve psikoljik vakalar ile aşırı büyük memelere sahip olması sebebiyle şiddetli sırt ve bel ağrısı çeken kadınlarla, meme büyümesi (Jinekomasti) problemi yaşayan erkek bireylerin estetik ameliyatlarının masraflarını karşılamaktadır.

Türkiye'de meme estetiği ameliyatları için Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği bir alt ya da üst yaş sınırı yoktur. Bireyler, ameliyat öncesi yapılan gerekli tetkiklerin sonucuna göre fiziksel olarak ergenlik dönemini tamamlamış, meme dokusu gelişmiş (18 yaşını doldurmuş), vücut yapısı oturmuş ve sağlık durumu da iyiyse istediği yaşta estetik ve plastik cerrahi uzmanı doktorlara başvurabilirler.

Türkiye'de kız çocuklarının memelerinin olgunlaşarak gelişimini tamamlanması 18 yaşında olmaktadır. Herhangi bir hastalık durumu yok ise estetik amacıyla 18 yaşın altında bu tür ameliyatlardan kaçınılmalıdır.

Hangi durumlarda 18 yaşından küçükler için meme estetiği yapılabilir?

 1. 15-16-17 yaşlarındaki kişilerin fiziki yapısı, meme dokusu ve vücut gelişimi tamamlanmış ise yapılabilir.
 2. Göğüslerin aşırı büyük olması sebebiyle sırtta ağrı, göğüste aşırı terleme, yüz üstü yatıldığında acı hissetme gibi sebeplerin dışında bu durum bireylerin vücudunun skolyozunu (omurga eğriliği) arttırıyor ve kambur durmasına sebep oluyor reşit olmayan kişiler için bu ameliyat yapılabilir.
 3. 13-14-15-16 yaşlarında bireylerin psikolojik ve ruhsal durumunu etkileyecek şekilde memelerinde konjenital anomali yani doğumsal meme asimetri sorunu (bebek doğduğunda var olan sorun) bulunuyor ise bu sorunu düzeltmek için 18 yaşından önce estetik meme ameliyatı yapılabilir.
 4. Vücut gelişimi ve kemik yapısı oturmamış, memelerinde aşırı kilo alıp verme ve herhangi bir rahatsızlık sebebiyle asimetri sorunu bulunan 18 yaş altı kişiler için de meme estetiği ameliyatlarına başvurulabilir.
 5. Bazı ağır travmatik kazalar ve ileri derece yanık vakalarından sonra da 18 yaş altı çocuklar için mecburen estetik ameliyatlar yapılmaktadır.

Not: Reşit olmayan kişilerin ameliyat olabilmesi için anne ve babanın onayı alınır; muayene sonrası kişinin ameliyat olmasında bir sakınca yoksa operasyon için gerekli presödürler uygulanabilir.

Yorum Yaz / Soru Sor

Meme estetiğine dair tüm merak ettiklerinizi Prof. Dr. Şükrü Yazar'a sorabilirsiniz.

Prof. Dr. Şükrü Yazar 29.07.2020 01:21

Merhaba Hilal Hanım. Sağlık Bakanlığı tarafından web sayfası üzerinden hastalara fiyat belirtilmesi yasaklanmıştır ve bu kurala uymayan resmi kuruluşlara cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Muayene ve estetik ameliyatlarımın ücretleriyle alakalı asistanımdan +90(541)3343484 telefon numarasını arayarak hemen bilgi alabilirsiniz. Selamlar.

Prof. Dr. Şükrü Yazar 04.08.2020 00:17

Merhaba Hüseyin Bey, daha önce gebelik ve süt verme fonksiyonu olmamış kadınlar için emzirmeyle ilgili bir yorumda ve öngörüde bulunmak doğru değildir. Hiç ameliyat olmamış 2 memesi olan bir kişinin de emzirebilmesi garanti değildir. Emzirme işlemi sadece memelerin olmasıyla ilgili bir durum olarak görülmemelidir. Bebeğin emmesi, hormon ve psikoloji gibi birçok faktörün bir araya gelmesiyle gerçekleşen bir eylemdir. Memelerde ameliyat sonrası his kaybıyla ilgili şunu belirtebilirim: Memede sadece sarkma sorunu düzeltilecek ve toplama ameliyatı yapılacak ise operasyondan kısa bir süre meme başında hafif bir duyu kaybı olabilir ancak Mastopexy sonrasında hastanın emzirme fonksiyonu bozulmaz. Ameliyattan hemen sonra meme başında ve derisinde oluşan his kaybı hastanın iyileşme sürecinde 3-5 ay sonra yavaş yavaş geri gelmeye başlar. Yaklaşık 1 yıl sonra ise hasta ameliyat olmadan önceki düzeyde meme duyusunu tekrar kazanır. Selamlar.

Prof. Dr. Şükrü Yazar 29.07.2020 01:20

Merhaba Selda Hanım, sorularınıza en iyi ve doğru cevabı verebilmem için muayeneye gelmenizi öneririm. Gelemeyecek durumdaysanız +90 (541) 334 3484 telefon numaramıza sizin ve arkadaşınızın yandan ve önden çekilmiş meme fotoğraflarını daha detaylı bilgilerle iletmeniz gerekir. Bu şekilde daha sağlıklı bilgiler verebilirim. 1. Sorunuza Cevabım: Hastayı muayene edip resim görmediğim için çok net bir şey söyleyemem ancak genel olarak şunları belirtebilirim. Meme estetiği ameliyatlarından sonra bazen meme başları asimetrik durabilir. Bu yapılan ameliyatın tekniğine göre erken evrede görülebilir ve zamanla kaybolur. Ameliyatın geç döneminde de hastanın aşırı kilo alıp vermesiyle meme dokularının volüm hacmi değişebilir ya da emzirme işlemleri sonrasında deformasyonlara bağlı memeler arasındaki simetri bozulabilir. Bunları bilmek gerekir ancak estetik ameliyat sonrası asimetri sorunu birçok nedene bağlı olarak oluşabilir. Hasta yeni mi operasyon geçirdi yoksa uzun yıllar sonra mı bu sorun oluştu size bu konuda detaylı bilgi verebilmem için bunları bilmem gerekli. 2. Sorunuza Cevabım: Meme estetiğinde dikleştirme planlamasında memelerde yeterli bir volüm varsa yani meme hacmi yeterliyse sadece kendi meme dokunuzu kullanarak dikleştirme yapılabilir. Eğer memelerde volüm az ise yani hem küçük ve hem sarkık durumda ise protezle destekleyerek dikleştirme ameliyatı yapılır. Selamlar.

Prof. Dr. Şükrü Yazar 29.07.2020 01:18

Merhaba Gülveren Hanım, ameliyatsız bir takım lazer ve cihaz uygulamalarıyla ya da ilaçlarla ve Mezoterapi yöntemleriyle memelerdeki deformasyonların kalıcı olarak düzeltilmesi çok mümkün değil. Memelerdeki deformasyonların düzeltilmesi için en doğru ve kalıcı çözüm cerrahi müdahaledir. Bazen cerrahi müdahaleler daha önce yaşadığınız ilk ameliyattaki gibi büyük olmayabilir, küçük bir toparlama ve cerrahi girişimle de hastanın mutlu olacağı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple sizin durumunuzda olan tüm hastaların uzman bir hekime görünerek muayene olmasını öneririm. Selamlar.

Prof. Dr. Şükrü Yazar 27.08.2020 02:40

Merhaba. Tansiyonu, şeker hastalığı, kronik rahatsızlığı olan ya da kalbiyle ilgili müzmin sorunu olan hastalarda bu hastalıkları takip eden hekimin görüşleri meme estetiği ameliyatlarının yapılmasında önemlidir. Düzenli ilaçlarınızı kullanıyorsanız ve tansiyonunuz kontrol altındaysa Kardiyolog hekiminizin onayı alındıktan sonra anestezi hekimlerimizin tansiyon ölçümü, kalp grafisi gibi hasta analiz ve değerlendirme sonuçlarının da olumlu olması durumunda meme estetiği ameliyatlarını yapabiliyoruz. Hastanın rahatsızlıklarını düzenli takip eden bir hekiminin olmaması durumunda ise ameliyatın yapılacağı hastanenin ilgili uzman doktorunun görüşü alınarak ameliyata karar verilmektedir. Selamlar.

Prof. Dr. Şükrü Yazar 27.08.2020 02:40

Merhaba. Tansiyonu, şeker hastalığı, kronik rahatsızlığı olan ya da kalbiyle ilgili müzmin sorunu olan hastalarda bu hastalıkları takip eden hekimin görüşleri meme estetiği ameliyatlarının yapılmasında önemlidir. Düzenli ilaçlarınızı kullanıyorsanız ve tansiyonunuz kontrol altındaysa Kardiyolog hekiminizin onayı alındıktan sonra anestezi hekimlerimizin tansiyon ölçümü, kalp grafisi gibi hasta analiz ve değerlendirme sonuçlarının da olumlu olması durumunda meme estetiği ameliyatlarını yapabiliyoruz. Hastanın rahatsızlıklarını düzenli takip eden bir hekiminin olmaması durumunda ise ameliyatın yapılacağı hastanenin ilgili uzman doktorunun görüşü alınarak ameliyata karar verilmektedir. Selamlar.

Prof. Dr. Şükrü Yazar 16.09.2020 00:23

Merhaba Alev Hanım. Gebelik ve emzirme süreci tamamlandıktan yani çocuk sütten kesildikten 3-6 ay sonra meme ameliyatı yapılması uygundur. Doğum sonrası geçirilen 2 yıl süre meme büyütme, küçültme ya da dikleştirme gibi meme estetiği ameliyatları için yeterli bir zamandır. Estetik göğüs operasyonları genel anestezi altında full narkoz ile yapılmaktadır ve aynı zamanda hastada operasyon yapılan sahalar yani kesi yapılacak bölgeler lokal anestezi yöntemiyle uyuşturulmaktadır. Bu sebeple ameliyat sırasında hasta acı-sızı duymaz. Ameliyat sonrası hasta ilk gün hastanede yattığı için ağrısı olsun ya da olmasın ağrı kesiler verilmektedir. Hastamız eve gittiğinde de ağızdan alacağı ağrı kesici tabletlerle iyileşme dönemindeki olabilecek hafif ağrıların kontrolü sağlanmaktadır. Selamlar.

Prof. Dr. Şükrü Yazar 09.09.2020 19:36

Merhaba Esma Hanım. Fiyatlarla ilgili ayrıntılı bilgi mailinize gönderildi. Selamlar.

Randevu Alın

Randevu almak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun ve gönderin.

Genel Tedavi Bilgileri

Estetik Operasyon

Meme Ameliyatı

Ameliyat Süresi

1-4 Saat

Anestezi Yöntemi

Genel

Hastanede Kalma

1 Gün

İşe Başlama

3-5 Gün

İyileşme

Kontrol Edilir

Yeni Eklenenler

İyileşme Hikayeleri

Elif Olağan
Sayenizde Bu Yaz Denizin Keyfini Çıkarıyorum
E. Zehra Onural
Aaaa! Göğsüm Hiç Alınmamış Gibi
Arzu Eke, 49
Sol Memem İnanılmaz Güzel
A.Gülhan Şam, 37
Göğüslerim Eskisinden Daha Güzelmaz Güzel

Meme Estetiği Öncesi Süreçler

Muayene Aşaması, Rutin Uygulamalar, Genel Bilgiler

Muayene:

 • Öncelikle hasta Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar tarafından muayene edilir. Sağlık durumu, şikayetleri ve estetik beklentileri değerlendirilir. Yaşı, kilosu, beden ölçüsü, vücudunun yağ oranı, göğüs kafesinin durumu, memenin yağ dokusu ve meme bezi (glandula mammaria) üzerindeki deri ve bağ dokusu oranları ve şüpheli onkolojik problemleri ele alınarak hastanın meme estetiğine uygun olup olmadığına karar verilir.
 • Hastanın; tansiyon, böbrek yetmezliği, diyabet, kronik astım vb. gibi rahatsızlıkları varsa ve düzenli ilaç kullanıyorsa Prof. Dr. Şükrü Yazar'a bilgi vermelidir.
 • Hasta, aspirin, vitamin, balık yağı gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsa Prof. Dr. Şükrü Yazar'ı bilgilendirmelidir.
 • Hasta sigara ve alkol kullanıyorsa ameliyattan iki hafta önce mutlaka bırakmalıdır.
 • Meme ameliyatları öncesi yapılan kan tahlilleri, ultrason ve genel sağlık taramasına ek olarak 40 yaş üzeri kadınlarda Mamografi talep edilmektedir.
 • Ameliyattan önce hastaların varsa mücevher, takı, yüzük, küpe, piercing, lens, diş protezi vb. gibi tüm aksesurları vücudundan çıkartılmaktadır.
 • Hastanın hastanede kalacağı süre içerisinde rahat etmesi için yanında refakatçisinin olması ve yanına düğmeli ya da fermuarlı bol giysiler alması uygundur.

Rutin Uygulamalar:

 • Hastadan ''Meme Estetiği Cerrahisi Bilgilendirilmiş Onam Formu" alınır.
 • Hastaya varis çorabı giydirilir.
 • Marker kalemiyle çizim yapılır. Çizim yapılmadan hasta ameliyathaneye indirilmez.
 • Hasta için ameliyat öncesi pnömotik kompresör ayarlanır ve taburcu olana kadar kullanılır.
 • Ameliyat sonrası memelere saat başı 15 dakika kalacak şekilde bir kılıfla birlikte soğuk jel (buz) uygulaması yapılır.
 • Meme başına işlem yapıldı ise meme başı dolaşım ve hematom yönünden sık sık kontrol edilir.

Genel Bilgiler:

 1. Flep yapılan hastalarda dolaşım takibi yapılır. Dolaşımı doğru gözlemleyebilmek adına Flep yapılan bölgeye soğuk uygulama YAPILMAZ!
 2. Hastalara uygulanan bütün Drenler NEGATİF basınçta takiplenir.
 3. Bütün hastalara taburcu olana kadar rutin sıvı desteği sağlanabilmesi açısından gerekli hızda IV Mayi takılır (Pumptan - Serum Seti) ve uygulanır.
 4. Hastalardan alınan Onam Formu'nun her sayfasına imza atılır.
 5. Göğüs bölgesine marker kalemiyle çizim yapılması sırasında doktorun yanında hemşire de bulunur.

Meme Estetiği Sonrası Süreçler

Muayene Aşaması, Rutin Uygulamalar, Genel Bilgiler

Hastalarım, 1 ya da 2 gece hastanede kaldıktan gerekli tetkiklerimden sonra evlerine gidebilirler.

 • Kan ve sıvı birikimini engellemek için yerleştirilen drenler (vakumlu tüp) birkaç gün içinde çıkartılır.
 • 1 hafta kadar ameliyat bölgelerinde ağrı, sızı, gerginlik ve acı hissedilmesi normaldir. Bu dönemde hastalarımız ağrı kesicilerle rahatlatılır.
 • Ameliyat yaralarının çabuk iyileşmesi için ilk günler istirahat ile geçirilmelidir. Düzenli beslenilmeli ve sigara - alkol içilmemelidir.
 • Meme estetiği türüne göre hastalarımız için temin ettiğimiz özel sporcu sütyeni 1-2 ay kadar kullanmalıdır.

Meme Estetiği Yaptıran Hastalarımın İyileşme Durumu

 • 3-5 gün sonra işine dönebilirler.
 • 5-10 gün sonra sosyal yaşamlarına aynı şekilde devam edebilirler.
 • 3 hafta sonra tempolu yürüyüş gibi hafif sporlar yapabilirler.,
 • 6-8 hafta sonra plates ve yoga gibi daha az eforlu sporlara başlayabilirler.
 • 3 aydan sonra efor gerektiren sporlara katılım gerçekleştirebililer.

Pansuman ve Kontroller:
Meme estetiği sonrası pansuman ve rutin kontrollerimin takvimini hastalarımla paylaşıyorum. Bu kontrollerin aksatılmaması, tam iyileşmenin güvenle sağlanması için çok önemlidir.

YUKARI